Яка різниця між тафтинговим та голкопробивним ковроліном?

Ковролін – це загальна назва для текстильних покриттів для підлоги, серед яких розрізняють два види – тафтингове та голкопробивне покриття. Обидва види укладаються від стіни до стіни і можуть використовуватися як в житлових, так і в громадських приміщеннях. У магазинах вони найчастіше продаються в рулонах. Яка різниця між тафтинговим та голкопробивним ковроліном?
Основна відмінність між тафтинговими та голкопробивними покриттями полягає в технології їх виробництва. Тафтинговий ковролін виготовляють методом тафтування. За даною технологією голка з сировиною, з якої виготовляється ковролін, проходить через первинну основу, формуючи зовнішній шар ковроліну. Тафтування дає багато можливостей для розробки різних дизайнів – товщина петель, комбінування високих та низьких і закритих та відкритих петель, ворсова, велюрова поверхня… Зворотна сторона ковроліну – або білий фільц, який сприяє ще більшій звуко- і теплоізоляції та комфорту, або так звана AB-сітка, яка забезпечує стабільність  форми та розміру ковроліну  після його укладання в приміщенні.

Голкопробивний ковролін – це текстильне покриття для підлоги, яке виготовляється методом «голкопробивання». Спершу нашаровані волокна за допомогою голок заплутуються і переплітаються, а потім за допомогою додаткового голкопробивання формується остаточна структура продукту. Можливості для урізноманітнення дизайнів голкопробивного ковроліну менші порівняно з тафтинговим – його поверхня може бути велюровою, ребристою, у вигляді тонких смужок або з певним дизайном (найчастіше це геометричні форми у вигляді кубів, ромбів, ліній…). Зворотна сторона найчастіше або гума, яка чудово перешкоджає ковзанню, або латекс, що приклеюється і зміцнює тильну сторону ковроліну.

Додаткову інформацію про ковролін можна знайти в розділах Ковролін для житлових приміщень і Ковролін для громадських та офісних приміщень, де можна переглянути діючі колекції Sintelon.