Как стелить ковролин

Як стелити ковролін

Підлогове покриття ковролін – це внутрішня обробка, яка і до цього дня користується величезною популярністю завдяки своїй практичності, стійкості до зношування, естетичності і доступною вартості. Щоб протягом всієї служби ковролін мав естетичний вигляд, необхідно дотримуватися простих правил по його монтажу та експлуатації.

Покриття є універсальним, його можна використовувати в житлових кімнатах, в офісних приміщеннях, в торгових залах і в інших об’єктах комерційного призначення. Основною перевагою ковроліну в порівнянні з іншими сучасними видами підлогового покриття є те, що матеріал витримує величезні механічні навантаження. У той же час можна відзначити і кілька недоліків цього покриття. В першу чергу це здатність вбирати сторонні запахи. До недоліків можна також віднести те, що покриття не захищене від бруду і пилу. Щоб килим виглядав акуратно і мав яскравий і строкатий малюнок, а також виглядав ефектно і привабливо, необхідно його систематично чистити при використанні спеціальних миючих засобів.

Не секрет, що основним ворогом будь-якого килимового покриття є бруд. Щоб хоч мінімально знизити рівень щоденного забруднення, рекомендується постелити біля вхідних дверей килимок. Тоді бруд не буде потрапляти в житлове приміщення і розноситися по кімнатах. Якщо монтаж буде здійснено правильно, то на килимі ні утворюватися заломи і бульбашки, які приведуть до скупчення в зморшках бруду і до швидкого зносу покриття. Для виконання робіт з укладання ковроліну можна звернутися до фахівців або ж озброїтися знаннями і набором спеціальних інструментів для здійснення монтажу своїми руками в домашніх умовах. Нижче буде детально описано як стелиться ковролін своїми руками.

Як укласти ковролін самостійно

Постелити ковролін в домашніх умовах самостійно зможе навіть недосвідчений новачок. Для цього необхідно дотримуватися кількох простих рекомендацій від експертів.

Існує два варіанти того, як стелити ковролін:

  • безклейовий;
  • клейовий.

Найпростішим вважається вільною метод, тобто беськлєєвой. Даний спосіб виявиться ідеальним рішенням для укладання ковроліну в кімнатах невеликій площі, метраж яких становить близько 15 квадратних метрів. Важливо, щоб геометрія кімнати дозволяла укласти на підлогу цілісне покриття. Використання вільного методу монтажу не передбачає наявність стикування. Фіксація відбувається по периметру приміщення при використанні плінтуса, який кріпиться як до підлоги, так і до стін завдяки спеціальним профілями.

Як підготувати підлогу і покриття

Як укласти ковролін своїми руками? Починайте з підготовки підстави. Від того, наскільки якісним будуть роботи по підготовці підлоги перед монтажем ковроліну, залежить акуратність, довговічність і практичність м’якого покриття для підлоги. Якщо ви маєте намір стелити ковролін на бетонну підлогу, то потрібно усунути всі можливі нерівності на його поверхні. Також необхідно якісно очистити бетон і виконати його ґрунтовку. Якщо покрити ковроліном стяжку, яка заздалегідь не була підготовлена, то існує ризик потрапляння пилу і бруду під килим. Вам потрібно буде кожен день проводити генеральне прибирання.

Монтаж ковроліну на дерев’яні підлоги здійснюється двома способами:

дерево зашивається листами ДСП, з’єднання обов’язково шпаклюються, обробляється ґрунтовкою;
демонтуються опуклі деталі, а саме капелюшки від цвяхів і шурупів. Далі основа заливається сумішшю для вирівнювання.
Правильно обрана підкладка дозволить продовжити термін експлуатації покриття, вона робить підлоги пружними і міцними, покращує звукоізоляцію і термоізоляцію. Навіть якщо ви використовуєте недорогий і тонкий ковролін на підлозі, наявність підкладки створить ефект більш щільного і товстого покриття. Рекомендується купувати підкладку і килим з запасом.

Способи укладання ковроліну

Укладання ковроліну, технологія:

  • без клею з кріпленнями по периметру;
  • при використанні двостороннього скотча;
  • клейовим методом;
  • завдяки подвійному проклеювання;
  • при використанні підкладки;
  • із застосуванням стретчинга.

Як кріпити ковролін до підлоги

Як постелити ковролін? Вибір методу фіксації ковроліну до підлоги залежить від наступних факторів: особливості матеріалу, призначення приміщення, типу чорнової підлоги. Має значення те, які волокна входять до складу покриття. Ковролін буває натуральний, синтетичний або комбінований. Також варто звертати увагу на те, на що саме буде стелитися ковролін. Якщо ви збираєтеся здійснювати монтаж ковроліну в комерційному приміщенні з підвищеною прохідністю, то необхідно вибрати максимально надійний спосіб його кріплення. Від якості чорнової підлоги залежить ступінь нерівності поверхні, на яку буде укладатися ковролін. Цей фактор також має значення при виборі методу установки.

Стретчинг

Стретчингом називають беськлєєвой спосіб монтажу ковроліну, який виконується завдяки використання особливих гриппер-рейок. Спочатку потрібно розмістити гриферами по периметру приміщення і здійснити їх фіксацію. Укладається підкладка за допомогою будівельного степлера. Здійснюють натягування килима на рейки у всіх напрямках. Обрізають або підгинають залишки по периметру. Головною перевагою цього способу є те, що немає необхідності міняти кожен раз підкладку. Важливо врахувати, що цей спосіб підходить лише для приміщень, ширина і довжина яких становить не більше 5 метрів. Чи не впорається з цією роботою людина без досвіду. Навіть якщо ви купили дорогий ковролін, як стелити який вам заздалегідь розповіли продавці, не варто самостійно застосовувати метод стретчинга.

Клейові методи

Як класти ковролін на клей? Цей метод призначений для просторих приміщень. Його також використовують на об’єктах з великою прохідністю. Незважаючи на трудомісткість, метод користується величезною популярністю завдяки його надійності.

Для клейовий фіксації вам знадобиться виконати наступні кроки:

  • потрібно постелити ковролін;
  • далі складіть покриття в 2 шари, на частину підлоги, який відкрився, нанесіть шар клею;
  • відігнутий ділянку килима, поверніть його на вже прокльонів частину підлоги, добре притисніть і розтягніть покриття;
  • другу частину проклейте таким же способом. Відріжте зайве частини ковроліну по периметру. Встановіть плінтус.

Укладання на воднодісперсіонной і полівінілацетатний клей

З кожного боку необхідно зробити припуск до 10 см. Дана особливість дозволить здійснити монтаж покриття строго по периметру приміщення. Якщо потрібно скомпонувати кілька шматків, слід врахувати напрям ворсу. Він повинен знаходитися в одну сторону. В іншому випадку цілісність візерунка буде змінена. Переконайтеся в тому, що місця стиків знаходяться уздовж лінії освітлення.

Готуємо підлоги. Укладаємо зверху покриття. Вирівнюємо його. Викроює килим при використанні ножа з урахуванням отворів для труб, кутів і так далі.

Ковролін розстеляється. Для склеювання шматків ідеальним рішенням виявиться використання клею під назвою холодне зварювання. Він допоможе сплавити волокна ворсу.

Укладання на фіксацію

Укладання ковроліну на фіксацію є найпростішим і популярним способом його монтажу. Цей метод не потребує від вас ніяких додаткових витрат. Він підходить для невеликих за площею кімнат, передбачає укладання ковроліну в вигляді одного цільного шматка.

Основною перевагою методу укладання ковроліну на фіксацію є те, що в цьому випадку буде відсутній необхідність в монтажі підкладки. У разі заміни старого килима, не потрібно буде очищати підлоги від клею. Поверхня залишиться неушкодженою. Укладання на фіксацію передбачає використання клею спеціального типу. Він приклеює килим до підлоги на певний відрізок часу. Також підійде для цієї мети і самоклеюча мембрана. Якщо потрібно замінити покриття, килим дуже легко видаляється зняти без пошкодження підлоги. Не підходить цей спосіб для приміщень, в яких спостерігається висока важливість, та й температура повітря може різко змінюватися. Не можна укладати ковролін на фіксацію якщо в будинку теплі підлоги.

Подвійна проклейка

Якщо потрібно укласти килим на підкладку, то її наклеюють на підлогу. Вона може бути у вигляді листа пінополіуретану або повсті. Далі до підкладки приклеюють ковролін. Цей спосіб допомагає поліпшити термоізоляційні і звукоізоляції властивості статі. Не підходить цей метод для теплих підлог.

Вільне укладання

Вільне укладання передбачає використання одного з двох методів: фіксацію покриття по периметру або використання двостороннього скотча. Варіант дозволяють зберегти підлогу, залишити його неушкодженим. Недоліком можна назвати недовговічність і непрактичність ковроліну. Підходить для використання в кімнатах з мінімальною прохідністю, наприклад в спальнях.

Фіксація по периметру

Ковролін розстеляється на підлозі, при цьому врахувати запас по його периметру від 5 до 10 см. Важливо, щоб килим заходив на стіни для його подальшої фіксації по периметру. Будь-які нерівності і міхури розгладжуються при використанні ролика. Зайві частини килима обрізаються. Монтаж закінчується фіксацією килима по периметру при використанні плінтуса. У місцях знаходження дверного отвору встановлюють поріжок у вигляді металевого профілю. Перевагою цього способу є те, що немає ніякої необхідності в попередній підготовці статі, не потрібно витрачатися на придбання підкладки та іншого обладнання для кріплення. Недоліком можна назвати недовговічність, відсутність міцності покриття. Не вдалося визначити ідеально вирівняти ковролін, не виключений ризик того, що на поверхні залишаться бульбашки і заломи. Таке підлогове покриття не захищене від механічного на нього впливу важких меблів або коліщат пилососа.

Фіксування на двосторонній скотч

Перед початком робіт потрібно ретельно підготувати поверхню підлоги, зробити чорнове покриття. Найкращим рішенням виявиться використання листа ДВП. Також можна зробити бетонну стяжку або розмістити рівний дерев’яний настил. Рекомендується заздалегідь утеплити підлоги в тому випадку, якщо передбачається монтаж килима на бетонну стяжку. Також необхідно встановити водонепроникну підкладку.

Вибирати тип двостороннього скотча слід виходячи з виду ковроліну. Ширина скотча може становити від 63 до 150 мм. До монтажу ковроліну на двосторонній скотч необхідно підготувати поверхню, наклеїти скотч по периметру приміщення у вигляді сіточки квадрата. При цьому не потрібно знімати з нього захисний папір. Далі стелять ковролін, розрівнюють його по всій поверхні, зайві частини по периметру відрізають. Загортають одну частину килима, знімають захисний папір, ретельно приклеюють покриття. Те ж саме робиться з рештою шматком ковроліну. Якщо потрібно використовувати кілька шматків килима, то їх укладання виробляють за допомогою проклеивания скотчем. Закінчується монтаж установкою плінтусів. Так як як скотч забезпечує надійну фіксацію, надається можливість монтувати кілька смуг ковроліну без втрати надійності фіксації. Немає необхідності у використанні накладних планок.

Як з’єднати і обрізати ковролін

З’єднати ковролін можна декількома способами. Це може бути прирізка внахлест, використання накладних планок, монтаж за допомогою праски. Використання прирізки внахлест підходить для тих випадків, де необхідно зістикувати шматки ковроліну, що мають однакову фактуру і забарвлення. Накладна планка передбачає з’єднання 2 шматків за допомогою закріплюють зверху планок. Спеціальний праска допомагає розплавити покриття, склеївши його частини в єдине ціле. Для викроювання ковроліну використовують будівельний ніж, також не обійтися і без лінійки, рівня.

Технологія укладання ковроліну в комерційних приміщеннях

Так, як в комерційних приміщеннях передбачається велике скупчення людей, то фіксація там ковроліну до підлоги повинна бути максимально надійна. Рекомендується використовувати клейовий спосіб монтажу. У всьому іншому технологія не відрізняється від тієї, що використовується при укладанні ковроліну в житлових приміщеннях. Ідеальним рішенням виявиться фіксація покриття на двосторонній скотч або клей.

Укладання ковроліну на сходи: особливості

Як укласти ковролін на нерівній поверхні, наприклад на сходах? При укладанні ковроліну на сходи використовуються три види монтажу:

  • клейовий;
  • рейковий. Використовуються монтажні рейки;
  • штанговий.

Надійним є клейовий спосіб. Підходить для дерев’яних і бетонних сходів. Важливо, щоб основа мала відмінну всмоктує здатність. В цьому випадку можна забезпечити надійну фіксацію килима.

Ковролін, укладання якого передбачає кріплення до східців довгого полотна, фіксується штанговим методом. Підходить для укладання доріжки. Є можливість залишати запас і з часом зрушувати ковролін в міру необхідності для приховування локальних слідів його зносу в процесі експлуатації. Перевагою є те, можна в будь-який момент килим легко демонтувати для чищення або заміни без використання спеціальних інструментів. Застосовуються металеві штанги з кільцями, за допомогою яких полотно надійно притискається до східців навіть в їх поглибленнях.

Монтаж ковроліну на рейці подужає тільки професіонал. Обов’язкова наявність уваги, навичок і точних розрахунків. Фіксують покриття покроково. Рейки можуть бути виконані з дерева і фанери. Вони мають два ряди дрібних цвяхів, які монтується у внутрішньому куті ступенів і на подступенку. Необхідно використання повстяної підкладки, вона робить поверхню рівною і покращує звукоізоляційні якості покриття.

Що використовувати як підкладку

На що стелять ковролін? В якості підкладки для ковроліну краще використовувати такі сучасні матеріали:

  • пінополіуретан. Ця підкладка призначена для використання не тільки вдома, але і в комерційних приміщеннях. Дозволяє приховати будь-які дефекти на підлозі. Покращує термоізоляційні і звукоізоляційні якості килима;
  • поліуретан. Матеріал краде нерівності підлоги, підходить для укладання ковроліну при використанні стретчинг методу;
  • гумова крихта. Тверде покриття, яке підходить для килимів на натуральній основі.

Скільки потрібно ковроліну

Щоб правильно розрахувати кількість ковроліну для покриття їм статі в певному приміщенні, потрібно виміряти площа цієї кімнати. Має значення те, стелите ви килим з малюнком або без. Для ковроліну без малюнка залишається зазор в розмірі від 5 до 10% від площі приміщення. Якщо ви використовуєте ковролін з малюнком, збільште запас до 35%. Для монтажу ковроліну в приміщенні нестандартний геометрії, рекомендується використовувати не цілісний шматок, а кілька відрізів потрібних розмірів і форм.

Де краще не стелити ковролін

Не рекомендується стелити ковролін в приміщеннях з підвищеною вологістю, де спостерігається різка зміна температур. Якщо приміщення не опалюється, ковролін незабаром прийде в непридатність. На ньому утворюється цвіль, з’явиться неприємний і затхлий запах, може виникнути небезпечний для здоров’я людини грибок.

Інструменти

Для укладання ковроліну вам можуть знадобитися наступні інструменти: килимові ножі і різаки, праска для термічної зварювання швів, рейка в вигляді дерев’яного бруска, прікаточние валики і ролики, які дозволяють закатати шви ковроліну.

Озброївшись даними інструментами і слідуючи простим рекомендаціям, викладеним вище, ви зможете самостійно здійснити якісний і акуратний монтаж килимового покриття без допомоги професіоналів!