Как ухаживать за ковролином

Як доглядати за ковроліном

Ковролін – це недорогий, м’який і приємний на дотик тип підлогового покриття, який на відміну від своїх аналогів (ламінату, керамічної плитки, наливних підлог) вимагає особливо ретельного догляду. При відсутності періодичної чистки килим в дуже незабаром втрачає свої першорядні естетичні властивості, змінює колір і відтінок, стає розсадником пилу, бруду, неприємних запахів. Щоб м’які підлоги у вашому будинку завжди залишалися чистим і затишними, забезпечте килимовому покриттю належний догляд. І для цього зовсім необов’язковою буде хімчистка ковроліну. Повернути покриттю чистоту і свіжість можна і в домашніх умовах!

Особливості правильного догляду за ковроліном

Те, як доглядати за ковроліном найкраще, залежить від сфери його застосування і типу. Покриття з натуральним і високим ворсом потрібно часто очищувати. Такий килим доведеться мити як мінімум два або три рази на тиждень. Не завадить також використання спеціальної електричної щітки. Вона здатна розділяти волокна, які склеїлися між собою. Дане пристосування дозволяє максимально ефективно видалити навіть найсильніше забруднення. Важливо пам’ятати, що килим, що складається з натуральних волокон, не рекомендується чистити за допомогою миючого пилососа. Наявність зайвої вологи викликає розмноження бактерій, призводить до гниття і появі прілого запаху. Вода, яка залишається на поверхні, сприяє розмноженню бактерій, що викликають утворення цвілі. Якщо на натуральному килимі з’явилася пляма, яка потребує усунення, для його змивання необхідно використовувати мінімальну кількість вологи.

Регулярне прибирання ковроліну

Фахівці рекомендують хоча б раз на місяць проводити глибоку чистку килимів за допомогою спеціальних чистячих порошків. Даний засіб зберігає яскравість покриття, виключає можливість вицвітання фарб і вигоряння малюнка. Після обробки килима порошком потрібно використовувати пилосос для його повного видалення з покриття.

Якщо килим через його тривалої експлуатації змінив свій колір, став бляклим і тьмяним, необхідно обробити його розчином з води і нашатирю. А ось наноситься даний засіб за допомогою щітки.

Самим невибагливим є синтетичний ковролін, догляд за яким не вимагає особливих зусиль. У ньому не утворюється грибок і інші бактерії. Найбільш часто синтетичні килими чистяться за допомогою миючого пилососа. Незважаючи на те, що синтетика не боїться вологи, рекомендується після її очищення прибрати з поверхні надлишки води. Пов’язано це з тим, що синтетичні волокна мають спеціальне просочення, яка відторгає від себе пил і бруд, а залишки вологи на поверхні килима вимивають це покриття і знижують рівень захисту ковроліну від бруду і пилу. Щоб уникнути розмноження патогенних організмів, синтетику потрібно чистити хоча б раз на місяць.

Парогенератор

Висока температура пара не тільки усуває забруднення, а й бореться з бактеріями. Важливо врахувати, що цей спосіб обробки підходить не для всіх видів килимових покриттів, має значення фактор їх походження. У житлових приміщеннях килими обробляють парогенератором раз на місяць, в дитячих кімнатах – раз в тиждень.

Якщо в приміщенні спостерігається підвищена вологість. то впоратися з неприємним запахом килима допоможе парогенератор. Саме він усуне запах прілості і вогкості. Цей апарат також дозволяє боротися з небезпечною для здоров’я людини цвіллю. Ви досягнете кращого ефекту, якщо разом з парогенератором будете застосовувати кварцування. Парогенератор не тільки усуває неприємні запахи, але і освіжає колір, видаляє пил, бореться з плямами, вбиває пилового кліща.

Бактерицидне кварцування

Кварцевать килим краще раз в три місяці, не рідше. Кварцування допомагає позбутися від шкідливих для здоров’я людини бактерій, які оселилися в високою ворсі ковроліну. Житлове приміщення варто кварцевать 1 раз в 3 місяці, а дитячу кімнату краще обробляти раз в тиждень. Також такий лампою потрібно обробляти ті приміщення в яких є недолік сонячного світла.

Прання

Хімчистка килима на дому – це послуга, доступна не кожному. Бюджетним рішенням виявиться звичайне прання. Стирають ковролін досить рідко. Але в деяких випадках без цього способу очищення просто не обійтися. Важливо читати рекомендації про експлуатацію вироби від виробника, під час прання дотримуватися оптимальний для даного матеріалу температурний режим. Щоб домогтися кращого ефекту, можна перед пранням замочити килим на кілька годин, попередньо згорнув його в трубку. Після прання слід на 3 дні залишити його в сухому і темному приміщенні і потім вивісити його на відкритому сонці на декілька днів.

Виведення плям з ковроліну

Якщо ви розлили на ковролін густа речовина (наприклад сметану), то візьміть звичайну столову ложку і акуратно збирайте сметану або іншу густу субстанцію в напрямку від краю забруднення до центру. Залишилося пляма промокніть губкою, яку попередньо потрібно просочити засобом для виведення плям

Барвники дуже швидко і легко видаляються за допомогою оцту і води. Необхідно в одному літрі води розвести 1 столову ложку оцту і добре змочити місце забруднення отриманою сумішшю. Саме оцет допоможе вам швидко позбутися від слідів соку, кави, вина, чаю, лимонаду, пива і навіть свіжих ягід.

Щоб позбутися від застарілих плям, використовують звичайний гліцерин. Його наносять на місце забруднення і залишають на цілу ніч. Змивають його густим мильним розчином.

Кетчуп, молоко, майонез, сир, шоколад і навіть зубна паста легко видаляються спеціальним миючим засобом, після чого місце забруднення на килимі просочують розчином з води і нашатирного спирту.

Якщо на килимі ви помітили краплі парафіну і воску, то для їх усунення необхідно розстелити на килимі тканину і пропрасувати її гарячою праскою. Після того, як парафін розплавиться, він вбереться в тканину.

Жувальна гумка на килимі – це не страшно. Чистка ковроліну з жуйкою передбачає її заморожування. Необхідно охолодити її до мінусової температури. Після того, як вона замерзне, yoе легко можна буде зняти. Якщо килим забруднився вуличним брудом, то почекайте до повного її висихання в цьому випадку покриття очистити буде набагато простіше.

Натуральний ковролін

Килим, виготовлений з натуральних волокон, потрібно пилососити від 2 до 3 разів на 7 днів. Щоб ефективно очистити натуральний ворс, краще вибрати електрощітку зі спеціальними насадками. Цей прилад розділяє склеєні ворсинки, завдяки чому бруд і сміття, що застрягли між ними, виводяться набагато легше. Не потрібно використовувати миючий пилосос для очищення натурального ковроліну. Залишки вологи спричинять появу цвілі. Ідеальним рішенням виявиться використання чистячих сухих порошків. Обробляти ними килим рекомендується раз на місяць. Щоб повернути килиму колишню яскравість і строкатість, час від часу обробляйте його розчином з води і нашатирного спирту. Чистка ковроліну на дому зажадає від вас мінімум компонентів, які завжди є в наявності (на 1 л води беруть 3 столові ложки нашатирю).

Синтетичні матеріали

Щоб очистити синтетичний килим, краще взяти миючий пилосос. Мийка ковроліну з синтетики не викличе гниття матеріалу. Але, навіть і в цьому випадку рекомендується прибрати з його поверхні залишки вологи (щоб вода не розмила малюнок).

Прибирання ковроліну різних видів

На спосіб очищення килимів впливають такі чинники:

  • матеріал виготовлення;
  • висота ворсу;
  • галузь застосування;
  • ступінь зносостійкості;
  • наявність спеціальної просочення яка оберігає покриття від пилу і бруду.

Як впоратися з неприємними запахами?

Основним недоліком килимового покриття є те, що воно дуже легко вбирає запахи. Ідеальним способом їх усунення виявиться прання килимів. Але не завжди вона можлива. Для того, щоб позбутися від неприємного запаху, що виходить від килима, необхідно використовувати перекис водню. Підійде 3 відсотковий розчин перекису, яку наносять на килим, дають їй вбратися і потім ретельно промивають і висушують її.

Запах затхлості і прілості

Запах затхлості і прілості килима може виникнути з ряду причин. У першому випадку це використання ковроліну в приміщенні, в якому вологість повітря підвищена. У другому випадку це використання миючого пилососа при очищенні натурального ворсу. Щоб позбутися від неприємних ароматів, використовують парогенератор в комплексі з кварцовою лампою. Також можна застосовувати оцтовий розчин.

Аміачний запах

Якщо у вашому будинку є тварина, то рано чи пізно килим може просочитися слідами їх життєдіяльності. Щоб позбутися від запаху сечі, слід використовувати розчин 9 процентного оцту і води в співвідношенні один до трьох відповідно. Отриманою сумішшю потрібно рясно залити пляма, після цього присипати місця бикарбонатом натрію і залишити до повного висихання килима. Потім необхідно залишки соди видалити пилососом.

Видалення плям

Як би акуратно ви не зверталися з килимом. рано чи пізно на його поверхні обов’язково з’являться плями. Це може бути сік, вино, сліди домашніх тварин і інші речовини, які забруднюють покриття. Чим раніше ви прийміть заходи для усунення свіжого плями, тим більше шансів, що повн чистки від нього на килимі не залишиться і сліду. Не варто довіряти мало відомим і перевіреним способам очищення, інакше існує ризик того, що ви не тільки не виведіть плями, а й безповоротно зіпсуєте дороге покриття.

Використовуйте виключно перевірені спеціалізовані засоби для килимових покриттів, які виводять навіть найскладніші забруднення. Не потрібно виливати розчин безпосередньо на килим. Візьміть білий рушник або серветку. налийте на нього плямовивідник і промокніть їм місце забруднення. При цьому потрібно переміщатися від краю плями до його центру.

Основні правила видалення плям

Щоб плями не дуже глибоко проникли в ковролін. необхідно їх видаляти відразу ж після появи забруднення. Якщо ви вирішили використовувати хімічні засоби для видалення плям на ковроліні. то перед їх застосуванням краще проведіть тест на непомітній ділянці килима (наприклад в його кутку).

Як вивести деякі плями своїми руками

Для чищення килимів можна використовувати не тільки побутову хімію, а й народні засоби. Допоможе вам нашатирний спирт, лимонний сік, сода, звичайне господарське мило і оцет. З їх допомогою можна виводити плями від кави, крові, воску, шоколаду, вина, фруктів, фарби, клею, кулькової ручки, взуттєвого крему і навіть сечі.