Ковролин в детскую комнату

Ковролін в дитячу кімнату

Ви затіяли ремонт в дитячій кімнаті? Тоді особливу увагу слід приділити питанню вибору підлогового покриття. Справа в тому, що маленькі дітки більшу частину часу проводять в іграх. Саме підлогу є головним місцем дислокації малюків. Важливо, щоб підлоги виконували не лише естетичну, але й практичну функцію. Вони повинні володіти хорошими звукоізоляційними і термоізоляційними властивостями. Саме ковролін виявиться самим ідеальним покриттям підлоги для дитячої кімнати. На такій підлозі малюкові буде комфортно повзати, веселитися, грати. В процесі активних ігор малюки дуже часто отримують травми. Якщо їхні батьки заздалегідь потурбуватися про те, щоб облаштувати дитячу кімнату м’яким ковроліном, то поява ранок і саден можна уникнути.

Ковролін в дитячу: плюси і мінуси

Використання ковроліну в дитячій кімнаті має як свої переваги, так і недоліки. Можна виділити наступні позитивні якості ковроліну, які можуть стати вагомими причинами для його придбання в дитячу:

  1. Покриття просто забирається і чиститься. Основною перевагою ковроліну є те, що його не потрібно мити. Покриття не потребує щоденного вологого прибирання. Якщо замість ковроліну використовувати звичайний килим, то з’являється ризик того, що на ньому буде накопичуватися пил і сміття. Наявність супер щільної основи з повсті виключає таку можливість, під ним не буде накопичуватися небезпечна для здоров’я дитини пил. Вона буде осідати лише на поверхні ковроліну, що дозволяє всього лише раз в 7 днів вичищати покриття звичайним пилососом.
  2. Вартість ковроліну найдоступніша. Якщо порівняти його ціну з іншими сучасними покриттям для підлоги, то ковролін звичайно ж виграє. З його допомогою вдається зробити в дитячій кімнаті якісний і при цьому недорогий ремонт.
  3. Є можливість підібрати ковролін за кольором, дизайну, фактурі. Представлена ​​величезна безліч варіацій, які задовольнять вимоги навіть самого суворого і примхливого покупця, він зможе підібрати для дитячої кімнати найбільш оптимальний варіант. А яскраві та оригінальні малюнки допоможуть не тільки прикрасити кімнату малюка, але і створити в ній приємну ігрову атмосферу. Залежно від обраного дизайну, килим може імітувати вид моря, неба, безлюдного острова. Великим попитом у маленьких клієнтів чоловічого роду користуються килимові покриття із зображенням міста, машинок, солдатиків. Дівчатка віддають перевагу ковролін з малюнком казкових героїв, звірів, квітів.
  4. Покриття відрізняється підвищеною зносостійкістю. Навіть при наявності активної експлуатації, воно протягом як мінімум 5 років буде залишатися новим і акуратним на вигляд. Має також значення і якість фарби, використовуваної при виготовленні ковроліну в дитячу кімнату. Вона не повинна вигоряти на сонці.
    На відміну від інших підлогових покриттів, ковролін можна купити шматком будь-якого розміру. Тому, використання ковроліну виключає необхідність в стикування різних шматків. Відсутність швів мінімізують ризик того, в утворилися щілинах буде накопичуватися бруд і пил, які в комплексі призводять до появи алергічної реакції у малюка.

Є також і деякі недоліки використання ковроліну в дитячій кімнаті:

  1. Краї необхідно додатково обробити, інакше тканина може посипатися. Щоб краю не розпускалися, їх потрібно прошити оверлоком.
  2. Незважаючи на те, що ковролін славиться хорошими ізоляційними властивостями, його наявність все одно не вбереже ваших сусідів знизу від шуму, який виникає в результаті стрибків і бігу малюка. Але незважаючи на це, наявність килима все ж приглушить звук, зробить гру дитини менш гучною, ніж якби він бавився на голому дерев’яній підлозі.
  3. Ковролін неможливо випрати в звичайній пральній машинці. Його можна помити тільки при використанні спеціального миючого пилососа. Якщо ваш малюк випадково виллє на підлогу вишневий сік або інше барвник, то від плями можна буде позбутися тільки при використанні особливого засобу для виведення бруду з килимів.

Який вид ковроліну підійде для дитячої кімнати

Як вибрати ковролін в дитячу? При виборі килима для дитячої кімнати звертайте увагу на шумоізоляцію, термоізоляцію, рівень регуляції вологості повітря, ступінь поглинання пилу, пожежна безпека, термін придатності, особливості монтажу, відсутність ковзання, естетичність, дизайн. Якщо ваша квартира розташована на першому поверсі, тоді особливу увагу слід приділити термоізоляційним властивостям покриття. Виключно теплі м’які підлоги допоможуть уникнути частих респіраторних захворювань вашої дитини.

Також має значення можливість регуляції вологості повітря покриттям. Наприклад, килими з натуральної вовни здатні ділитися вологою в сухому приміщенні або ж утримувати її в кімнаті з підвищеною вологістю. Якщо вибирати килим з великим ворсом для дитячої, то весь пил буде осідати в ньому, а не висіти в повітрі, не потрапить в легені маляти при вдиху.

Особливу увагу потрібно приділити пожежної безпеки. Килими з нейлону не горять. Вони плавляться, що перешкоджає поширенню вогню по кімнаті в разі утворення вогнища загоряння.

Ковролін для дитячої також повинен бути довговічним. Якісне покриття прослужить своєму господареві від 10 до 15 років мінімум.

Додатковим бонусом виявиться можливість самостійного монтажу покриття. Мені потрібно буде оплачувати послуги професіоналів з укладання ковроліну, що дозволить непогано заощадити і допоможе вкласти ці гроші в більш якісної і екологічної ремонт кімнати малюка.

Щоб дитина під час активних ігор не отримав серйозні травми, переконайтеся в тому, що вибране вами килимове покриття не ковзає. Приділіть увагу дизайну. Він може бути як нейтральним, так і з яскравим малюнком. Популярністю користується ковролін містечко або спортивний зелений газон.

Малюкові повинно бути комфортно бігати по підлозі без взуття, він не повинен боятися впасти на підлогу і отримати серйозне пошкодження в результаті перекидань, здійснення своїх перших кроків в житті.

Найкращим варіантом для дитячої виявиться дитячий ковролін з поліаміду або нейлону з маркування В2. Нейлонове покриття не запалюється, воно не викликає алергію, відмінно зберігає форму (не мнеться навіть при наявності активних ігор малюка), має особливу просочення, відразливу пил і бруд, легко чиститься і дуже швидко сохне. Недоліком є ​​висока вартість і помірна м’якість – босоніж по такій підлозі бігати не дуже приємно. Також покриття має слабкі термоізоляційними властивостями, тому його не рекомендується стелити в кімнатах на перших поверхах з холодними підлогами.

Покриття з вовни і акрилу не дуже підходить для дитячої кімнати. Незважаючи на доступність акрилу, воно володіє істотним недоліком – складно чиститься, що не дуже доречно для дитячої. А ось вовняний килим, незважаючи на свою м’якість і довговічність, викликає алергію у дитини, що робить його невідповідним для установки в дитячій кімнаті. Поліпропіленові килими взагалі не підходять для малюків. Вони складно очищаються, є причиною виникнення алергії, мають супер короткий термін служби (від одного до трьох років).

Який ковролін краще в дитячу з супер активними і не дуже охайними малюками? Якщо найбільше ви боїтеся побачити на новому м’якому покритті плями від фарбувальних речовин, які дуже складно вивести, тоді віддайте перевагу плитковій ковроліну. У разі необхідності ви завжди зможете замінити зіпсований елемент на новий, який не викидаючи при цьому гроші на нове покриття.

Різновиди ковроліну

Ковролін буває наступних типів:

  • тканим;
  • голкопробивним;
  • флокированним;
  • тафтинговим (голкопрошивний).

Який ковролін постелити в дитячу? Звичайно ж тканий. Тканий ковролін в дитячу вважається найнадійнішим. У ньому нитки переплітаються разом з джутової основою. Вони зав’язуються в вузлик і підстригаються, що дозволяє отримати ворс. Головною перевагою тканного ковроліну є те, що він не змінює свій колір і відтінок як під впливом частого чищення, так і прямих ультрафіолетових променів. Також він не линяє і не скочується. Щоб зрозуміти, що перед вами знаходиться саме тканий варіант, необхідно придивитися до його основі – вона повинна бути сітчастою, при цьому матеріалом її виготовлення повинен бути натуральний джут.

Завдяки тому, що нитки в інших варіаціях ковроліну кріпляться не вузлом, а клеєм, термін їх експлуатації менш довгий. Для дитячої краще придбати тафтингові покриття, що має основу з повсті або джуту. Такі вироби прості у догляді, легко чистяться, відмінно зберігають в собі тепло і мінімізують шум кроків. Вони не здатні викликати алергію, мають хорошими амортизаційними властивостями.

Підійдуть для дитячої та іглопробівниє вироби на латексній або гумовій підкладці. Ними встеляють підлоги в приміщеннях з великою прохідністю.

На які параметри звернути увагу при виборі

Який ковролін краще стелити в дитячу? При виборі ковроліну в дитячу слід звернути увагу на технологію виготовлення виробу, на довжину його ворсу, на екологічність і безпеку матеріалу.

Ворсовий

Купуючи ворсовий ковролін, віддавайте перевагу тому, який відрізняється підвищеною щільністю ворсу. Чим вона щільніше, тим простіше буде доглядати за покриттям. Має значення і довжина ворсу. Чим він довший, тим краще будуть термоізоляційні і звукоізоляційні якості килима. Оптимальна довжина ковроліну для дитячої становить 5-10 мм.

Петлевий

Якщо вибирати між ковроліном з петльовим і розрізним ворсом, то перевага варто віддати першим варіантом. Петлевой килим більш міцний і довговічний, він простий у застосуванні і не линяє. Має значення і рівномірність довжини ворсу. Особливо якщо мова йде про велюровому покритті.

Натуральний чи ні – який взяти?

Якщо раніше всі молоді батьки віддавали перевагу тільки натуральним матеріалам для внутрішньої обробки кімнати їхнього малюка, то сьогодні їх вибір часто падає на не менше якісні сучасні синтетичні покриття, які також славляться своєю екологічністю, довговічністю і практичністю. У деяких випадках нейлонові аналоги навіть виграють і вовняних – вони не викликає алергію, не горять, практичні в експлуатації.

Волокна натуральних ниток з часом використання починають розшаровуватися, що впливає не тільки на естетичність, але і на довговічність покриття. Також в таких расслоившихся волокнах починають накопичуватися бруд з пилом, що шкідливо для здоров’я дитини.

Натуральні килими часто є розсадниками пилових кліщів і мікробів, а ось нейлонові і інші синтетичні покриття захищені від цієї напасті.

Поради щодо вибору ковроліну в дитячій кімнаті

Існує ряд слушних рекомендацій, які допоможуть вам вибрати найкраще м’яке покриття для підлоги для дитячої кімнати.

Ідеальний дитячий ковролін з нейлону (поліаміду)

Незважаючи на те, що для дитячої краще купувати натуральні матеріали, при покупці ковроліну варто віддати перевагу синтетиці, яка не викличе алергію, не дасть розвиватися пиловим кліща.

Якщо ви боїтеся незмивних плям, постеліть плитковий ковролін

Таке покриття дуже просто ремонтувати, для цього не потрібно повністю міняти килим. Досить просто замінити зіпсовану плитку на нову без демонтажу інших частин.

Найнадійніший килим – тканий

Так як нитки тканного полотна кріпляться до основи вузликами, а не клеєм, то цей варіант вважається найбільш надійним і довговічним.

Чим щільніше ворс, тим краще

Доглядати за ковроліном з щільним ворсом буде набагато простіше, ніж з рідкісним.

Покриття буде довше вицвітати якщо його нитки цілісно пофарбовані

Віддавайте перевагу ковроліну, нитки якого пофарбовані рівномірно, що говорить про те, що його виготовляли із заздалегідь забарвлених волокон. Щоб зрозуміти, який саме перед вами килим, зверніть увагу на колір ниток у основи – він не повинен бути світліше, ніж звичайно.

Оптимальна довжина ворсу дитячого ковроліну

Оптимальна довжина ворсу ковроліну для дитячої – 5-10 мм. Таке покриття має хороші звукоізоляційні і термоізоляційні якості.

Петлевий ворс краще розрізного

Петлі, розрізані на кінці, менш практичні, довговічні, естетичні – такий килим прослужить вашому малюкові набагато менше, ніж його аналог з цільними петлями.

Чи не кладіть ковролін без підкладки

Від наявності підкладки залежить термін експлуатації ковроліну, рівень звукоізоляції і амортизації кроків, теплоізоляційні властивості покриття. Також підкладка приховає під собою найменші нерівності підлоги, виконує функцію додаткової прошарку для більшого комфорту дитини.

Як зробити заміри?

Якщо ви хочете покласти ковролін цільним шматком, тоді вимірюйте довжину і ширину дитячої та залиште припуск в розмірі 10-15 см по краях. Ця хитрість дозволить вам виключити ризик того, що при не зовсім точних вимірах, відрізаного шматка килима вам просто не вистачить для покриття всієї площі підлоги.

Оформіть підлогу в тон стін і штор, або в універсальному кольорі

Враховуйте загальний інтер’єр кімнати при виборі кольору і малюнка килима – він повинен ідеально поєднуватися з дизайном кімнати, гармонійно вписуватися в нього. Найбільш часто для дитячої замовляють килими з яскравим кольором і з помітним малюнком, але в якості універсально рішення можна придбати килим нейтральної забарвлення, яка не впадає в очі і підходить під будь-який інтер’єр.

Догляд за ковроліном в дитячій

Рекомендується хоча б раз на тиждень очищати ковролін в дитячій за допомогою миючого пилососа. Щоденне прибирання передбачає використання звичайного пилососа для сухого чищення з метою усунення пилу і сміття.

Вибір ковроліну в залежності від віку дитини

Чим молодша дитина, тим довше повинен бути ворс ковроліну. Він поглинає в себе шум і є хорошим тепловим бар’єром, при цьому мінімізує ризик отримання травм в результаті падіння на підлогу малюка. Підліткам можна замовити покриття з коротким і щільним ворсом, яке практичне й довговічне.

Забарвлення і дизайн дитячих ковроліну

Від віку дитини залежить також колірна гамма і забарвлення вироби. Чим менша дитина, тим яскравіше малюнок. І навпаки. Школярі часто вважають за краще прикрашати свою кімнату покриттям нейтральних кольорів.

Як укладати ковролін в дитячій

Для дитячої краще купувати ковролін в вигляді цілісного шматка або плиток. Наявність стиків знизить практичність покриття, ускладнить завдання по прибиранню, негативно впливає на естетичні якості ковроліну.

Ковролін для дитячого садка

Ковролін для дитячого садка повинен відрізнятися екологічністю, міцністю, зносостійкість, практичністю. Так як в дошкільному закладі спостерігається підвищена прохідність, то і покриття повинне відповідати комерційному класу міцності. Має також значення колір і дизайн покриття. Найбільш часто дизайн ковроліну відноситься до ігрового – він може бути виконаний у вигляді карти, спортивного майданчика зі розмітками, автомобільної або залізниці, зеленого газону та інше.