Як вибрати ковролін

Що таке ковролін? Це сучасний вид підлогового покриття, який користується величезною популярністю завдяки ряду переваг. Вирушаючи в магазин за покупкою ковроліну, заздалегідь передбачте особливості планування приміщення, метраж об’єкта, умови експлуатації покриття. Важливо поставитися з певною відповідальністю до питання вибору килима. Від того, наскільки правильним виявиться ваше рішення, залежить рівень естетичності і практичності нової підлоги.

Критерії вибору ковроліну

Як вибрати ковролін? При покупці килимового покриття враховуйте наступні критерії за його вибором:

призначення приміщення (має важливість те, мова йде про житловому або комерційному приміщенні);

  • прохідність об’єкта;
  • температурний режим повітря в приміщенні;
  • рівень вологості повітря в кімнаті;
  • особливості збирання;
  • ступінь природної освітленості.

Вибір ковроліну за призначенням

Залежно від свого призначення, ковролін ділиться на наступні види:

  1. Виставковий.
  2. Напівкомерційний.
  3. Комерційний.
  4. Побутовий.

Як вибрати ковролін для будинку? Побутовий ковролін використовується в приміщеннях житлового типу. Найбільш часто його можна зустріти в спальнях, вітальнях і в кабінетах. Важливо, щоб прохідність була невисокою. Інакше існує ризик того, що килим в дуже незабаром прийде в непридатність. Ворс побутового ковроліну середньої або малої довжини.

Побутовий ковролін

У приміщеннях з підвищеною прохідністю використовують комерційний ковролін. Як вибрати покриття для магазину? Немає нічого простішого. Віддавайте перевагу килиму з підвищеною зносостійкістю. Він володіє підвищеною щільністю, має довгий ворс. Килим більш стійкий до деформації і стирання. Він не боїться ультрафіолетових променів, не гниє під впливом вологи. Матеріал має спеціальне просочення, яка відштовхує пил. В результаті такої ковролін легкий у догляді, простий в чищенні, підходить для використання в офісах, в готельному бізнесі, в ресторанах.

Комерційний ковролін

Напівкомерційний ковроліном є те покриття, яке експлуатується на об’єктах з невисокою, помірної прохідністю. Ворс такого килима середній або невеликий. Ідеально підходить для використання в невеликих за площею офісних приміщеннях, в кабінетах керівників, в дитячих. У деяких випадках напівкомерційний ковролін стелять на підлогу в житлових кімнатах з великою прохідністю або в коридорах.

Напівкомерційний ковролін

Як вибрати килимове покриття для разового використання? Виставковий ковролін використовується при оформленні різних заходів таких як весілля, семінари, виставки та тренінги. Завдяки тому, покриття підлягає швидкого зносу, воно відноситься до одноразового. Це покриття є найбільш дешевим і найтоншим з усіх існуючих.

Виставковий ковролін

Вибір матеріалу за технологією виробництва

Залежно від технології виробництва, ковролін буває тканим, голкопробивним, пробивним. Тканий варіант славиться підвищеною стійкістю до вологи і міцністю. Недоліком вважається його висока вартість. Пробивний ковролін найпоширеніший. Даний спосіб виготовлення дає можливість розширити різноманітність дизайну покриття. Такий ковролін може бути ворсові і комбінованим. Голкопробивним ковроліном зашивають підлоги в комерційних приміщеннях завдяки його підвищеної міцності. Ціна даного покриття сама бюджетна. Характерною рисою є повна відсутність ворсу. Недоліком можна назвати невисоку різноманітність дизайну.

Матеріали і види ворсу

Ковролін буває як натуральним, так і синтетичним.

Натуральний ворс:

  1. Вовняний. Довгий і досить пружний, має стійкість до вигоряння. Недоліком є ​​швидкий знос матеріалу і його здатність утримувати статику. Килим обійдеться покупцеві недешево.
  2. Лляний. Він славиться своєю міцністю до стирання і механічного впливу, має дорогий зовнішній вигляд. Перевагою є те, що ковролін не викликає алергічну реакцію, він не утримує в собі пил і бруд.
  3. Шовковий. Ковролін суперміцний, важить трохи, має підвищену стійкість до деформації і механічного впливу, не накопичує в собі бруд і пил. Недоліком можна назвати високу вартість виробу.
  4. Бавовняний. Має хорошу гігроскопічність, легко фарбується, протягом усього терміну служби залишається яскравим. Недоліком можна назвати слабку стійкість до зношування.

Синтетичні волокна ковроліну діляться на наступні види:

  1. Нейлонові. Вони не бояться вологості, просто формується, не запалюються, легкі в догляді і чищенні. Таке покриття м’яке на дотик. Але при цьому матеріал вважається токсичним, його заборонено використання в спальні і дитячій кімнаті. Займистість матеріалу також висока. Монтують нейлоновий ковролін в основному в коридорі і на кухні. Термін експлуатації полиамидного килима становить 15 років.
  2. Поліпропіленові. Підвищена стійкість до забруднення, захист від появи плям і вигоряння на сонці, має гарні антистатичні властивості. Термін експлуатації складає 6 років.
  3. Акрилові. По набору своїх властивостей і характеристик вони схожі з нейлоновими, володіють великою жорсткістю і мають більш яскравий блиск. Головною перевагою поліестерового ковроліну є його бюджетна вартість.
  4. Акрилові. На дотик м’які і податливі. При цьому такий матеріал не може похвалитися хорошими експлуатаційними властивостями. Вважається додатковим, самостійним сировиною для виготовлення ковроліну. Термін служби складає 5 років.

Якщо ви не вірите характеристикам, які ви прочитали в описі вподобаного вам ковроліну, спробуйте протестувати його якості самостійно. Необхідно просто підпалити його нитку. Якщо килим натуральний, то нитка буде тліти, якщо ж синтетичний, то вона розплавиться.

Ковролін за типом плетіння

Залежно від типу плетіння, ковролін бути комбінованим, стрижені і петельним. Комбінований ковролін включає в себе закриті і розрізні петлі, його поверхню більш фактурна. Дана хитрість обумовлена ​​тим, що закриті петлі коротше, ніж розрізні. У складі петельного ковроліну присутні виключно закриті петлі. Ковролін з петельним ворсом може бути однорівневим і багаторівневим.

Однорівневий ковролін включає в себе петлі однакової довжини. Перевагою можна назвати зносостійкість, естетичність і велику міцність матеріалу. Це варіант для комерційних об’єктів, що мають велику прохідність. Ковролін включає в себе петлі різної довжини. Відрізняється об’ємним малюнком, має естетичний зовнішній вигляд. Стрижені ковролини складаються виключно з розрізних петель. Їх перевагою є простота в догляді, зручність чищення. Коротка ворсові покриття стеляться в кабінетах, вітальні. Вони найбільш прості в збиранні. Ворсові вважаються універсальними. Використовується в житлових приміщеннях з малою прохідністю. По такому покриттю приємно ходити босоніж, поверхня м’яка і шовковиста. Довжина ворсу становить від 5 мм і більше.

Основні характеристики ковроліну при виборі

При виборі покриття звертайте увагу на на види ковроліну, матеріал виготовлення, призначення, товщину, структуру петель, ширину рулону, клас зносостійкості, тип основи, матеріал виготовлення ворсу, вид vorsa, колір і малюнок.

Класи зносостійкості ковроліну

Кожен ковролін має певний клас зносостійкості. Маркування складається з двох чисел. Перше число відповідає за тип приміщення, говорить про рівень передбачуваного навантаження. Якщо спочатку варто цифра два, то мова йде про житловому приміщенні. Якщо вказана цифра три, тоді він призначений для комерційного використання. Ступінь передбачуваної навантаження варіюється від 1 до 3. Одиниця говорить про невисокий рівень навантаження, трійка оповідає про максимальний. Ковроліни 21, і 23 класу підходять для приміщень житлового призначення та коридорів. 31 і 32 класу стеляться в громадських приміщеннях з середньою інтенсивністю руху. Покриття 33 класу підходить для комерційних об’єктів з великою прохідністю. Чим вище клас, тим довше термін служби покриття.

Товщина

Товщина покриття складається з товщини основи і ворсу. Від того, яким товстим буде ковролін, залежить не тільки його зовнішній вигляд, а й термін його служби. Вона становить від 2 до 24 мм. Побутовий ковролін має товщину від 8 до 13 мм, покриття допомагає замаскувати під собою будь-які нерівності підлоги, має хорошу звукоізоляцію і дозволяє поглинати шум від кроків. Недоліком можна назвати швидку забрудненість і низьку стійкість до навантажень. Якщо ви вибираєте покриття для офісу, тоді варто віддати перевагу тонкому варіанту товщиною від 5 до 8 мм. Виставковий ковролін має товщину мінімальну, від 2 до 3 мм.

Структура петель

Від того, якої структури будуть петлі обраного вами ковроліну, залежить не тільки його естетичність, але і термін служби. Існують такі різновиди петель: скролл, Шеггі, саксони, фризі, кат-луп, бербер і велюр. Велюр мазкий, але при цьому до нього приємно торкатися, він має елегантний і багатий вигляд. Бербер має високу стійкість до бруду і зносу. Кат-луп виглядає оригінально завдяки грі світла. Фризе коштує недорого, він складно забруднюється, міцний і довговічний. Саксони за своїм зовнішнім виглядом нагадує дорогий перський килим з натуральної вовни. Це не бюджетний варіант. Чи по кишені не кожному. Шегги теж є дорогим рішенням. Ковролін складний у догляді, при цьому він має багатий вигляд. Якщо ви обмежені в засобах, бажаєте облаштувати приміщення шикарним на вигляд килимом, то вам варто придбати скролл. При невисокій ціні такий килим буде виглядати дуже солідно. Він стійкий до бруду, протягом довгого часу залишається новим на вигляд, підходить для облаштування житлових приміщень і коридорів.

Ширина рулону

Цей параметр слід вчити при виборі ковроліну. Він має значення при його укладанні. Представлені покриття шириною в два, 4 і 5 метрів. Стандартна ширина рулону становить 4 м. Враховуйте габарити приміщення, набувається ковролін. Краще укладати ковролін цільним шматком. Відсутність стиків поліпшить зовнішній вигляд покриття, його стійкість до зношування.

Щільність

Від того, наскільки великою виявиться щільність ворсу, залежить термоізоляція, звукоізоляція і термін експлуатації ковроліну. Чим більше щільність, тим довше вам прослужить килим. Якщо ви купуєте ковролін для приміщення з підвищеною прохідністю, вибирайте той варіант, довжина ворсу якого буде максимальною.

Основа

Основа ковроліну може собою представляти штучний войлок, штучний джут, гуму або латекс. Якщо вам потрібен теплий пол, купуйте варіант з основою зі штучного повсті. Такі підлоги добре поглинають шум, воду.

Штучний джут являє собою екологічний матеріал, який практично не дає усадку. Недоліком є ​​підвищена жорсткість, що не дозволяє здійснювати його монтаж на ламінат, лінолеум.

Ковролін комерційного призначення має гумову основу. Латексна основа має антистатичні властивості, надає килиму велику м’якість. Недоліком є ​​те, що після закінчення 6 років латекс висихає, ламається, на ньому з’являються вм’ятини.

Колір і малюнок

Колір килима потрібно вибирати в залежності від рівня освітленості кімнати. Якщо ви купуєте ковролін для тіньової сторони, тоді віддайте перевагу світлим відтінком. Якщо в кімнаті передбачається яскраве освітлення і присутня величезна кількість великих панорамних вікон, то варто придбати килим зеленого і блакитного кольору. Враховуйте також ступінь забруднення приміщення. Деякі помилково вважають, що темний колір приховує бруд і пил, насправді саме на килимах світлих відтінків плями будуть майже непомітні. Чого не скажеш про про темному килимі.

Ідеальним рішенням виявиться покупка багатоколірного килима, забарвлення якого буде золотою серединою. Такий дизайн відмінно приховає бруд і плями. Якщо ви хочете, щоб колір ковроліну залишався яскравим протягом усього терміну його служби, тоді купите той варіант, ворс якого був пофарбований спочатку. Важливо, щоб фарба не була нанесена на килим в його готовому вигляді.

Правильно вибираємо ковролін для різних типів приміщень

Для кожного типу приміщення підходить певний вид ковроліну. І справа тут не тільки в призначенні приміщення, але і в рівні його освітленості, в особливості клімату, в дизайні інтер’єру і в тих завданнях, які ви маєте намір поставити перед майбутнім покриттям підлоги.

Вибираємо ковролін додому

Який ковролін краще для будинку? Ковролін для дому не обов’язково повинен бути зносостійким. Важливо, щоб покриття було екологічним, не виділяла токсичних речовин, не мало запаху, було приємно на дотик, мало хорошими термоізоляційними і звукоізоляційні властивості. Враховуйте рівень вологості кімнати, для якої ви купуєте покриття. Якщо стоїть питання, як вибрати ковролін для спальні, тоді віддайте перевагу натуральним і екологічним матеріалами. Ковролін в спальні повинен бути перш за все безпечний для вашого здоров’я.

Ковролін для дитячої кімнати

Як вибрати ковролін в дитячу? Ковролін в дитячу краще взяти натуральний, але не з вовни, яка може викликати алергію, а з шовку або льону. У ньому не буде заводитися пиловий кліщ, при цьому відсутність синтетичних волокон зробить благотворний вплив на здоров’я дитини. Чим вище ворс, тим тепліше будуть підлоги – вони вбережуть малюка від частих респіраторних захворювань. Також м’яке покриття з високим ворсом захистить дитину від травмування в процесі активних ігор.

Вибираємо ковролін на кухню

Як вибрати ковролін в кухню? Головним критерієм вибору ковроліну для кухні повинна бути його практичність, стійкість до вологи і температурних перепадів, а також простота в догляді. Килимове покриття на кухню не повинно вбирати сторонні запахи. Він повинен мати спеціальне просочення, що захищає його від бруду і жиру. Ковролін також повинен мати захист від вологи.

Який ковролін купити в передпокій

Який ковролін краще для коридору? Для коридору в основному замовляють ковролін з низьким ворсом напівкомерційного типу. При цьому віддають перевагу світлим кольорам і відтінкам, адже в передпокої найчастіше присутня нестача природного освітлення.

Ковролін в спальню і вітальню

Як вибрати ковролін для вітальні? Важливо, щоб постеленний в спальні і вітальні килим був приємний при дотику. Буде просто чудово, якщо по ньому можна було б завжди з комфортом пройтися босоніж. Через а невисокою прохідності в цих приміщеннях до класу зносостійкості не висуваються особливі вимоги. Іноді вішається ковролін на стіни для кращої звукоізоляції.

Вибір ковроліну для сходів

Для сходів замовляють м’який ковролін з високим ворсом, який приглушує стукіт кроків завдяки тому, що він володіє відмінними звукоізоляційними властивостями.

Який ковролін краще для комерційних приміщень

Для офісів, магазинів та інших об’єктів з великою прохідністю замовляють ковролін з високим класом зносостійкості (33 клас виявиться ідеальним вибором).

Ковролін і дизайн приміщення

При виборі підлогового покриття важливо враховувати особливості інтер’єру приміщення. Важливо, щоб колір, фактура і малюнок ідеально поєднувалися із загальним дизайном кімнати, гармоніювали з текстилем, шпалерами, предметами декору.

Рекомендовані виробники ковроліну

Згідно відгуками реальних покупців, аналізу властивостей і характеристик покриттів і проведеними дослідженнями, експертам вдалося виділити кілька кращих світових виробників ковроліну:

  • Бетап;
  • ITC;
  • Бальта;
  • Сінтелон;
  • Бальзан;
  • Кондор;
  • Б. Реал;
  • Форбо;
  • Армстронг;
  • Associated Weavers.

Звертайте увагу не тільки на ступінь популярності бренду, але і на цінову політику, технічні властивості виробу, його призначення та рекомендації по експлуатації.